LED ir plazminio TV remonto skirtumai

13 liepos, 2023

LED (šviesos diodų) ir plazminiai televizoriai yra du pagrindiniai televizijos ekranų tipai. Nors abu gali teikti aukštos kokybės vaizdą, jie naudoja visiškai skirtingą technologiją, o tai reiškia, kad jų remontas taip pat skiriasi. Štai keletas pagrindinių LED ir plazminio televizorių remonto skirtumų:

LED televizoriai

LED televizoriai naudoja šviesos diodus, kad sukurtų vaizdą ekrane. Šie diodai yra maži, tačiau gali sukurti labai ryškią šviesą, o tai reiškia, kad LED televizoriai gali būti plonesni ir efektyvesni nei plazminiai televizoriai.

LED televizoriaus remontas:

  1. Diodų keitimas: Diodų gedimas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių LED televizorių problemų. Šios problemos gali reikalauti profesionalaus remonto, nes diodai yra maži ir reikalauja specialių įrankių keitimui.
  2. Maitinimo modulio gedimai: Dėl jų efektyvumo LED televizoriai dažnai turi sudėtingesnius maitinimo modulius, kurie gali sugesti ir reikalauti keitimo.

Plazminiai televizoriai

Plazminiai televizoriai naudoja dujų kameras, kurios sukuria ultravioletinius spindulius, kai yra elektros. Šie spinduliai tada verčia fosforą švytėti, sukuriant vaizdą ekrane.

Plazminio televizoriaus remontas:

  1. Fosforo keitimas: Kai kurie plazminio televizoriaus gedimai gali būti susiję su fosforo dėmėmis. Fosforo dėmės gali būti sudėtingos pakeisti, todėl tai gali būti brangesnis remontas nei LED televizoriuose.
  2. Elektroninių komponentų gedimai: Kadangi plazminiai televizoriai naudoja daugiau energijos nei LED televizoriai, jie taip pat gali turėti daugiau elektroninių komponentų, kurie gali sugesti.

Šiai dienai, tiek LED, tiek plazminiai televizoriai turi sudėtingą technologiją ir gali reikalauti profesionalaus remonto, kai atsiranda problemų. Nors kai kurios problemos, tokių kaip ekrano pažeidimai ar maitinimo problemos, gali atsirasti tiek LED, tiek plazminiuose televizoriuose, būtent ekrano technologija ir jos sudėtingumas gali daryti didžiausią įtaką remonto kainai ir sudėtingumui. Svarbu kreiptis į profesionalus remonto paslaugas, kai atsiranda problemų, nes netinkamai atliktas remontas gali dar labiau pakenkti televizoriui.