LED televizorius – tai televizorius, kuriame kaip apšvietimo šaltinis naudojami šviesos diodai (LED). Dėl to televizoriai yra plonesni ir taupiau naudoja energiją nei tradiciniai televizoriai, kuriuose naudojami kineskopai (CRT). Šviesos diodai taip pat užtikrina didesnį kontrasto santykį ir geresnį spalvų sodrumą nei kineskopai, todėl vaizdas yra ryškesnis. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime pagrindinius LED televizorių principus ir jų veikima!
LED televizoriai naudoja raudonų, žalių ir mėlynų šviesos diodų derinį, kad sukurtų visavertį spalvotą vaizdą. Kiekvieno šviesos diodo šviesa nukreipiama į televizoriaus skystųjų kristalų ekrano (LCD) skydelį naudojant sklaidytuvus, kurie tolygiai paskirsto šviesą ekrane. Kai pro šiuos šviesos diodus teka elektra, jie skleidžia skirtingas spalvas, reaguodami į skirtingus įtampos lygius.
LCD skydelyje yra milijonai pikselių, kurių kiekviename yra 3 subpikseliai – raudonas, žalias ir mėlynas. Kai pro šiuos pikselius praeina elektra, jie skleidžia šviesą. LCD skydelis gali valdyti kiekvieno pikselio ryškumą ir taip sukurti norimą vaizdą televizoriaus ekrane!
LED televizoriai taupiau naudoja energiją nei tradiciniai televizoriai, nes juose naudojama mažiau komponentų. Dėl to jie yra plonesni ir lengvesni. Be to, dėl LED apšvietimo nereikia atskiro foninio apšvietimo, todėl jie taip pat ekonomiškesni.
LED televizoriai yra universalūs ir gali būti naudojami įvairiose srityse – nuo namų pramogų sistemų iki lauko reklamos. Nors jie nėra tokie ryškūs kaip tradiciniai televizoriai, tačiau dėl geresnio kontrasto ir spalvų sodrumo jie vis tiek užtikrina nuostabų vaizdą. Taigi, jei ieškote aukštos kokybės vaizdo, LED televizorius gali būti puikus pasirinkimas jūsų namams! Dėl daugybės privalumų ši technologija greitai tampa daugelio naudotojų pasirinkimu. Ačiū, kad prisijungėte prie mūsų ir sužinojote daugiau apie LED televizorius ir jų veikimą. Iki kito karto!